Son dakika : İçişleri Bakanlığı halk ekmek dağıtımını yasakladı

TÜRKİYE 18 Nisan 2020 20:17
Videoyu Aç Son dakika : İçişleri Bakanlığı halk ekmek dağıtımını yasakladı
A
a

  İçişleri Bakanlığı halk ekmek dağıtımını yasakladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı'nın genelgeyle belediyelerin ücretsiz ekmek dağıtımını yasaklaması nedeniyle geçen hafta sonu yapılan ücretsiz ekmek dağıtımının bu hafta sonu uygulanamayacağını belirtti. Belediye, Halk Ekmek büfelerinin yasak boyunca ekmeği 75 kuruş yerine 50 kuruşa halka ulaştıracağını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı, 16 Nisan'da 31 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağına ilişkin valiliklere genelge gönderdi. Genelgede ekmek dağıtımının düzenli olması amacıyla vali ve kaymakamların başkanlığında oluşturulacak komisyon tarafından, her mahalle ivedilikle ekmek dağıtım planı yapılacağı, bu planda ekmek üreten iş yerlerinin sorumlu oldukları dağıtım bölgeleri ile her dağıtım bölgesi için görev yapacak araç listeleri belirleneceği ifade edildi. Bu şekilde yapılacak planlama dışında sadece Vefa Sosyal Destek Birimleri ekmek dağıtımını gerçekleştirebileceği kaydedildi.

Genelgeyle sokağa çıkma yasağı uygulanan 31 şehirde belediyelerin bedava ekmek dağıtımının yasaklanmasının ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi Twitter hesabından açıklama yaptı. Belediye bu hafta sonu bedava ekmek dağıtamayacaklarını ifade ederek; Halk Ekmek büfelerinin, 50 kuruşa ekmeği halka ulaştıracağını belirtti.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat