Sultanhisar’da dezenfekte çalışmaları devam ediyor

AYDIN 24 SAAT 18 Nisan 2020 17:07
Videoyu Aç Sultanhisar’da dezenfekte çalışmaları devam ediyor
A
a

Aydın'ın Sultanhisar ilçesinde Korona virüse (COVİD-19) karşı alınan önlemler kapsamında dezenfekte çalışmaları devam ediyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Sultanhisar Belediyesi halk sağlığını korumaya yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı yaşam alanları ile kamu kurum ve kuruluşlarında dezenfekte çalışmalarına devam eden belediye ekipleri, Sultanhisar ilçesine bağlı Eskihisar ve Salavatlı Mahallesi'nde birlikte çalışma gerçekleştirdi.

Salavatlı Mahallesi'nde Sağlık Ocağı, muhtarlık binası ve marketler, Eskihisar Mahallesi'nde ise caddeler, sokaklar ve muhtarlık binası Aydın Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri tarafından dezenfekte edildi. Yoğun mesai harcayan Büyükşehir Belediyesi ve Sultanhisar Belediyesi ekipleri, kaldırım ve yol kenarlarında görüntü kirliliği oluşturan yabani otları biçerek temizledi. Çalışmaların sonunda süpürülen cadde ve sokaklar, arazöz aracı eşliğinde tazyikli suyla yıkanarak ter temiz hale getirildi.

Yapılan çalışmaların ardından Eskihisar Mahallesi'nin tepeden tırnağa temizlendiğini belirten mahalle muhtarı Selman Serçe, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya'ya teşekkür etti. Her iki belediyenin uyum içinde birlikte çalışmasından memnun olduğunu belirten Serçe, "Koronavirüs salgınının ülke geneline yayıldığını bu günlerde mahallemizde yapılan bu çalışma bizleri mutlu etti. Araçların girebildiği her yer komple temizlendi. Dezenfekte çalışması da yapıldı. Mahallemiz pırıl pırıl oldu. Emeği geçen herkese mahallem adına teşekkür ediyorum" dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat