Suriyeli Sığınmacıların Sarayiçi Er Meydanı’Nda Bekleyişi Sürüyor

TÜRKİYE 22 Eylül 2015 12:17
Videoyu Aç Suriyeli Sığınmacıların Sarayiçi Er Meydanı’Nda Bekleyişi Sürüyor
A
a

Avrupa’Ya Gitme Hayaliyle Yürüyerek Edirne’Ye Gelen Ve Tem Otoyolundaki Yürüyüşlerinin Ardından Toplanarak Sarayiçi Er Meydanı'na Getirilen Suriyeli Sığınmacıların Bekleyişi Sürüyor.

Avrupa’ya gitme hayaliyle yürüyerek Edirne’ye gelen ve TEM otoyolundaki yürüyüşlerinin ardından toplanarak Sarayiçi Er Meydanı’na getirilen Suriyeli sığınmacıların bekleyişi sürüyor. Sığınmacıların bir kısmı ikna edilerek İstanbul ve çeşitli illere geri gönderiliyor.
Yunanistan sınırına gitmek için Edirne’ye gelen ve güvenlik güçleri tarafından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı’na getirilen yaklaşık 2 bin sığınmacının bekleyişi sürüyor. Suriyeliler, Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerine gitmekte kararlı olduklarını söyledi.
AVRUPA HAYALİYLE ISRARLA BEKLİYORLAR
Yunanistan sınırına gitmek için başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinden yola çıkarak Edirne’ye gelen Suriyeli sığınmacılar, bir hafta boyunca Kapıkule Sınır Kapısı yolu üzerindeki TEM otoyolunda, kent otogarı ve şehir merkezinde bir parkta kamp kurmuştu. Sayıları iki bini bulan sığınmacıların bir bölümü Yunanistan sınırına yürüyerek gitmek isteyince, uluslararası yol statüsünde bulunan TEM otoyolunu kapatmıştı. Sığınmacılar ikna edilerek bir kısmı İstanbul’a bir kısmı Saray İçi alanına getirildi. Aralarında çok sayıda çocuk ve bebeğin bulunduğu yaklaşık bin kişinin bekleyişi devam ediyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat