Tatvanlı Öğrenciden Türkiye Derecesi

TÜRKİYE 5 Temmuz 2015 14:17
Videoyu Aç Tatvanlı Öğrenciden Türkiye Derecesi
A
a

Tatvanlı Öğrenci Mektup Yarışmasında Tükiye 10.Su Oldu

Bitlis’in Tatvan ilçesinde, Anadolu Lisesi öğrencisi Pakize Kepekli, yazmış olduğu “Ey korkusuz asker” isimli mektup ile Türkiye onuncusu oldu.
Gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutarak, tarih şuurunun toplumda yerleşmesini sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Gençlerden ecdada mektup” yarışmasında 552 bin 190 mektup yarıştı. Yarışmaya “Ey korkusuz asker” isimli mektubu ile katılan Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Pakize Kepekli, yarışmada büyük bir başarıya imza atarak Türkiye 10.’su oldu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer, Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Akhan, Okul Müdürü Mehmet Müzekki Ergin ile birlikte Pakize Kepekli’yi makamında kabul eden İlçe Kaymakamı Murat Erkan, elde ettiği başarıdan dolayı kendilerini tebrik etti. Türkiye onuncusu olarak Tatvan’a büyük bir gurur yaşatan Pakize Kepekli’ye ödülünü takdim eden Kaymakam Murat Erkan, elde edilen başarının önemine vurgu yaparak, “Öncelikle başarının mimarı öğrencimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca başarıda ki katkılarından ötürü de öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Elde edilen başarı gerçekten çok büyük ve gurur verici bir başarıdır. Bu başarı ilçe olarak bizleri gururlandırdı. Ben bu vesile ile öğrencimize başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Pakize Kepekli ise, temennilerinden dolayı Kaymakam Erkan’a teşekkürlerini ileterek, daha da başarılı olmak için elinde geleni yapmaya devam edeceğini aktardı.Elde ettiği başarıdan ötürü çok mutlu olduğunu kaydeden Kepekli, başarısında öğretmenlerinin de katkısının büyük olduğunu dile getirerek, “İnşallah bundan sonra yarışmalarda daha büyük başarılar elde etmek için çalışacağım” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat