TEK KİŞİLİK PROTESTO

AYDIN 24 SAAT 9 Eylül 2019 14:11
Videoyu Aç TEK KİŞİLİK PROTESTO
A
a

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aydın'dan tepki gösterdiği Kaftancıoğlu cezasına bir tepki de CHP'li meclis üyesinden geldi.

CHP Efeler Meclis Üyesi Altan Kemerci, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen 9 yıl 8 ay hapis cezasının hukuksuz olduğunu söyleyerek belediye önünde pankart açarak tek başına tepki gösterdi. Pankarta "Canan Kaftancıoğlu yanlız değildir" yazan Kemerci, verilen ceza sarayın İstanbul seçimlerini hazmedemediğinin göstergesi olduğunu ifade etti.

YARGI "SARAYIN ETKİSİNDEN KURTULMALI"

Kemerci, "Sayın il başkanımız Canan hanıma verilen 9 yıl 8 ay hapis cezası tamamen hukuksuzdur. Seneler önce yapılmış paylaşımlardan ötürü böyle bir karar haksız ve hukusuz bir karardır. İstanbul başarısının ardından böyle bir yargılamanın olması zaten manidar bir durumdur.Adalet kavramı gözetmeksizin tamamen sarayın kararını uygulayan mahkeme kararını tepki göstermek vicdanı olan her vatandaşın yapması gereken birşey. Adaletin bir an önce sağlanması ve mahkemenin vermiş olduğu yanlıştan bir önce dönmesi gerekir. Yargı bağımsızlığını koruyarak davada karar verilmelidir. Yargı, Sarayın eskisinden derhal kurtulmalıdır" dedi.

Kaynak : GAZETE AYDIN
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat