Tekirdağ’Dan Bayırbucak Türkmenlerine 3 Tır Dolusu Yardım

TÜRKİYE 3 Aralık 2015 19:51
A
a
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde toplanan 3 TIR dolusu yardım malzemesi Bayırbucak Türkmenlerine gönderilecek.
Suriye sınırında yaşam mücadelesi veren Bayırbucak Türkmenleri için Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde yardımseverlerin girişimiyle başlatılan yardım kampanyası büyük destek gördü. Çerkezköy Adliyesi Yazı İşleri Müdürleri Erbay Bekiroğlu, Vedat Deniz ve Adliye personelleri ile gazeteci Şaban Kardeş’in girişimleriyle Bayırbucak Türkmenlerine destek vermek için Çerkezköy Belediye Meydanı’nda geçtiğimiz hafta Cuma namazının ardından başlayan kampanya sona erdi. ’Milli Davaya Milli Yardım’ sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında gıda, giyim, battaniye yatak, ilaç malzemesi, çocuk bezi ve maması gibi ayni yardım malzemeleri toplandı.
Toplanan 3 TIR dolusu yardım malzemesi, yarın Cuma namazının ardından Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yola çıkacak.
2 BİN BATTANİYE, 500 YATAK
Kampanyaya Çerkezköy halkının büyük destek verdiğini belirten tertip komitesi üyesi Şaban Kardeş, "Çerkezköy’de başlatmış olduğumuz yardım kampanyasını dün sonlandırdık. Hedefimiz 3 TIR’dı ve başardık. 3 TIR’ımızı yüklüyoruz ve Çerkezköy’den Suriye’deki Türkmen kardeşlerimize TIR’larımızı ulaştıracağız. Bu kampanyaya emeği geçen Çerkezköy halkına, kamu kurum kurulları yetkililerine, her koliye sevgilerini, umutlarını ve barış dileklerini koyan Çerkezköy halkına teşekkür ediyoruz. Kampanya kapsamında 2 bin battaniye, 20 bin çift çorap, 500’e yakın yatak, temizlik malzemesi, çeşitli gıda ürünleri, çocuklar için bez, mama ve kıyafetler Çerkezköy halkı tarafından bizlere teslim edildi. Kampanya süresince bizden yardımlarına esirgemeyen Çerkezköy Adliyesi’ne, Cumhuriyet Başsavcılığına, Çerkezköy Belediyesine, kampanyada görev alan isimsiz kahramanlarına teşekkür ediyorum. Çerkezköy’de 5 günde toplamış olduğumuz 3 TIR dolusu gıda ve giysi yardımını Çerkezköy’deki 150 bini geçkin insanın umutlarıyla, onların sorumluluklarıyla malzemeleri Türkmen kardeşlerimize dağıtacağız. Bayırbucak ikinci Çanakkale. Çanakkale de nasıl bir mücadele verildiyse, orada da öyle mücadele veriliyor. Biz ’Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Millet Tek Dil’ diyerek çıktık bu yola. Bu kampanyaya destek veren tüm Çerkezköy halkına teşekkür ediyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat