Tekirdağ Tso Başkanı Cengiz Günay’Dan Torsab Açıklaması:

TÜRKİYE 6 Kasım 2015 09:52
Videoyu Aç Tekirdağ Tso Başkanı Cengiz Günay’Dan Torsab Açıklaması:
A
a

Tekirdağ Ticaret Ve Sanayi Odası (Tso) Başkanı Cengiz Günay,Torsab ( Tekirdağ Organize Sanayi Bölgesi) İle Hem Tekirdağ Hem De Türkiye’Nin Kazanacağını Vurgulayarak, Organize Sanayi Bölgesi Tekirdağ’Da Var Olan Ticaret Hacmini Bire Yarım Oranında Büyütebilecek Müthiş Bir Proje Olduğunu Söyledi.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Cengiz Günay, TORSAB (Tekirdağ Organize Sanayi Bölgesi) ile hem Tekirdağ hem de Türkiye’nin kazanacağını vurgulayarak, Organize Sanayi Bölgesi’nin Tekirdağ’da var olan ticaret hacmini büyütebilecek bir proje olduğunu söyledi.
Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, TORSAB projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Tekirdağ’ın daha çok ön plana çıkması, farkındalık oluşturması için çalıştıklarını ifade eden Günay, Türkiye’ye en çok katkı sağlayacak bölgelerden bir tanesinin Trakya, şehrinin de Tekirdağ olduğunu belirtti.
"ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ TEKİRDAĞ’DA VAR OLAN TİCARET HACMİNİ BÜYÜTEBİLECEK BİR PROJE"
TORSAB’ın ekonomik anlamda Tekirdağ’ın ihtiyacı olan bir proje olduğunu belirten Günay, "Tekirdağ 81 il içerisindeki en dinamik şehirlerden bir tanesidir. Tekirdağ’da yaşayan insanlar Tekirdağ’ın sahip olduğu gücün farkında değil. Türkiye’ye en çok katkı sağlayacak bölgelerden bir tanesinin Trakya, şehrin de Tekirdağ olduğunu ifade ediyorum. Biz de yaptığımız çalışmalarla Tekirdağ’ın daha çok ön plana çıkması, farkındalık oluşturması için çalışıyoruz. Yaptığımız en önemli çalışmamız Tekirdağ Organize Sanayi Bölgesidir. TORSAB 4 bin 250 dönüm alan üzerinde kurulmuş müthiş bir yatırım. 1.2 milyar dolar ihracat, 1.2 milyar ithalat yapılacak ve 12 bin çalışanın olacağı bir organize sanayi bölgesi. Organize Sanayi Bölgesi Tekirdağ’da var olan ticaret hacmini büyütebilecek müthiş bir projeydi. Buradan hem Tekirdağ insanı kazanacaktı hem de Türkiye kazanacaktı. TORSAB’ın açılmaması ile ilgili iki davamız var. Bu davalar kazanıldığı taktirde TORSAB kaldığı yerden devam edecek. TORSAB kamu yararına olan ve kamusal anlamda Tekirdağ’a enerji katacak bir projedir. Davalar bizim istediğimiz şekilde tamamlanırsa TORSAB’ın hayata geçirilmesi ile ilgili bir sıkıntı kalmayacak. Tekirdağ’ın ekonomik anlamda ihtiyacı olan bir projenin hayata geçmesi için çalışmalarımız sürüyor" ifadelerini kaydetti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat