Thy Uçağını, Pınar Karşıyaka Renklerine Boyadı

TÜRKİYE 19 Ağustos 2015 17:18
Videoyu Aç Thy Uçağını, Pınar Karşıyaka Renklerine Boyadı
A
a

Yazılım Mühendisi Efe Dağhan, Çocukluğundan Beri Pilot Olmak İstediğini Anlatarak, "Bu Bölümü Seçmemdeki Yegane Sebep De Üniversiteden Mezun Olduktan Sonra Thy'de Pilot Olarak İşe Başlayabilmekti. Boyamayı Yaparken İşin Bu Boyutlara Gelebileceğini Hiç Düşünmemiştim" Dedi.

Sanal simülasyonda kullandığı Türk Hava Yolları (THY) uçağını Pınar Karşıyaka renklerine boyayan Yazılım Mühendisi Efe Dağhan’a THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY maketi hediye etti.
THY uçağına Pınar Karşıyaka logosu tasarımın bazı sitelerde ilgi görmesinin ardından THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, yöneticilere talimat vererek tasarımı yapan Yazılım Mühendisi Efe Dağhan’ı İstanbul’a davet etti. Yeşilköy’deki THY Genel Müdürlüğü’ne yaptığı ziyaretin ardından Atatürk Havalimanı’ndaki basın mensuplarına konuşan Dağhan, taraftarı olduğu Karşıyaka’nın Türkiye Basketbol Ligi’nde şampiyonluğa ulaşması ve Turkish Airlines Euroleague turnuvasına katılmasından dolayı THY’nin Airbus A330-300 tipi uçağına bu tasarımı yaptığını belirtti.
Efe Dağhan, çocukluğundan beri pilot olmak istediğini anlatarak, "Bu bölümü seçmemdeki yegane sebep de üniversiteden mezun olduktan sonra THY’de pilot olarak işe başlayabilmekti. Boyamayı yaparken işin bu boyutlara gelebileceğini hiç düşünmemiştim" dedi.
THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, Karşıyaka’nın renk ve ambleminin yer aldığı maket uçağı Dağhan’a hediye etti. Dağhan, THY Eğitim Merkezi’ni gezerek, simülatörde uçuş yaptı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat