TOBB Nefes Kredisi başladı

AYDIN 24 SAAT 28 Nisan 2020 22:21
Videoyu Aç TOBB Nefes Kredisi başladı
A
a

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin geçtiğimiz yıllarda 6 defa gerçekleştirdiği KOBİ finansman projesi “TOBB Nefes Kredisi” koronavirüs salgını nedeniyle finansal olarak güçlük çeken üyelerimiz için tekrar başladı.

TOBB ve 365 oda borsanın tüm kaynaklarının bir araya getirilmesiyle oluşturulan Nefes Kredisi’nde 2020 yılı tamamen ödemesiz olacak. Ödemeler yıllık %7,5 faiz ile 2021’de aylık eşit 12 taksitle yapılacak. Kredi’de bir üyemiz azami 50 bin lira kredi kullanabilecek olup Denizbank’ın aracılık edeceği TOBB Nefes Kredisinin %80’i Hazine destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) kapsamında olacak.
27 Nisan Pazartesi günü itibariyle; Odamız üyesi cirosu 3 milyon TL’nin altında olan küçük işletmelerimiz odamızdan alacakları ‘‘ Nefes Kredisi Başvurusu İçindir’’ ibareli Faaliyet Belgesi ile Denizbank şubelerine başvurabilecekler. Söz konusu faaliyet belgesi ücretsiz olup, üyelerimiz Faaliyet belgesi talebi için: https://www.ayto.org.tr/tr/ linkine tıklayıp belge talebi modülünden giriş yapabilir.
Koronavirüs salgını nedeniyle finansal kriz yaşayan işletmelerin krediye ulaşmakta güçlük yaşadığını, bu doğrultuda TOBB öncülüğünde başlayan Nefes Kredi kampanyasına AYTO olarak finansal destek sağladıklarını hatırlatan AYTO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken, “İçinde bulunduğumuz bu zor zamanlarda siz Üyelerimizin yanındayız. AYTO olarak Üyelerimize ait olan Odamızın tüm parasını, düşük faizli TOBB Nefes Kredisi ile Üyelerimizin kullanımına sunuyoruz. TOBB öncülüğünde Kredi Garanti Fonu, Denizbank işbirliğinde sağlanan nefes kredisinin üyelerimize bu süreçte bir destek ve rahatlama sağlayacağını düşünüyorum. Üyelerimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi. 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat