Topuklu Efe’nin oyu 5,01 puan arttı

AYDIN 24 SAAT 4 Mayıs 2020 23:16
Videoyu Aç Topuklu Efe’nin oyu 5,01 puan arttı
A
a

Avrasya Araştırma Şirketi tarafından yapılan ‘Covid-19 Pandemisinin Toplumsal/Ekonomik ve Siyasal Etkileri’ araştırmasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun oy oranını %5.01 puan arttırdığı belirlendi.

Avrasya Araştırma Şirketi tarafın Nisan ayında yapılan ve 29 Nisan 2020’ye göre belirlenen anket sonuçları yayınlandı. Koronavirüs salgınının toplumsal, ekonomik ve siyasal etkileni araştırmayı hedefleyen çalışmada CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun 31 Mart’ta seçildiği oy oranını 5,01 puan arttırdığı belirlendi.
31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde %53,94 oy oranıyla yeniden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Özlem Çerçioğlu’nun 29 Nisan 2020 itibariyle oy oranının 5,01 puan artarak %58,95 olduğu belirlendi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Türkiye’de ilk koronavirüs vakası görülmeden günler önce önlem almaya başlaması ve pandemi devam ederken uyguladığı sosyal belediyecilik ile oy oranının artması doğru orantılı olarak değerlendiriliyor.
Öte yandan, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin devam eden hizmet ve yatırımlarının da oy oranının artışında etkili olduğu düşünülüyor.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat