Topuklu Efe tüm anketlerde önde

AYDIN 24 SAAT 6 Şubat 2019 11:01
Videoyu Aç Topuklu Efe tüm anketlerde önde
A
a

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere sayılı günler kala mevcut Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu rakipleriyle arasındaki farkı günden güne açıyor.

Avrasya Araştırma İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Aydın, Balıkesir, Hatay ve Denizli'de yaptığı yerel seçim anketi sonuçlarını yayınladı.

Geçen dönem olduğu gibi bu dönemde adaylığı erken ilan edilen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu anketlerde rakiplerine fark atıyor. Avrasya Araştırma tarafından yapılan ankete göre ‘İki ittifak adaylı seçim durumunda kime oy verirsiniz?’ sorusuna yanıt veren vatandaşlar, %54 ile Özlem Çerçioğlu’nu yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçiyor.

Avrasya Araştırma tarafından açıklanan sonuçlara göre AKP’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’a, ittifak ortağı MHP’nin de oylarının dahil edilmesiyle sadece %36 oy çıkıyor.

Kararsızlar %10

Öte yandan son yapılan anketin sonucuna göre Aydınlı seçmenlerden %10’u kararsız olarak seçimleri bekliyor.

Çerçioğlu farkı açıyor

Hemen hemen her gün vatandaşlarla bir araya gelen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na Aydınlılar yoğun ilgi gösteriyor. Katıldığı programlarda vatandaşın sevgisi nedeniyle yürümekte zorlanan Başkan Çerçioğlu’nun 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde büyük farkla seçilmesiyle kesin gözüyle bakılıyor.

Kararsız seçmenin oyları dağıtılmadan 18 puan önde olan Başkan Çerçioğlu’nun 31 Mart’a kadar farkı 22 ila 25 puan aralığına çıkartması bekleniyor.

 

1000
icon
Mehmet aydeniz 16 Şubat 2019 20:59

Hırsızlara meydan bırakma başkan kimse deviremez hele nazilli deki hırsızdan da kurtulacağız ınşallah

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat