Topuklu Efe’ye bir deste de Cemal Sarı’dan geldi

AYDIN 24 SAAT 19 Ağustos 2019 13:29
Videoyu Aç Topuklu Efe’ye bir deste de Cemal Sarı’dan geldi
A
a

Alman otomotiv devi Volkswagen’in 123.fabrikasını Türkiye’de kurmayı planladığı, yer seçimi konusunda içinde Aydın’ın da olduğu bazı illerin adı geçtiği, Kasım 2019’da yer konusunun kesinleşeceği, fabrikanın ise 2022’de üretime başlayacağı yönündeki

haberleri medyadan takip ettiklerini belirten İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı; ‘’1,3 milyar Euro’luk bir yatırım ve 5000 kişilik istihdam oluşturacak olan bu fabrika, elbette ki bulunduğu ile ve çevreye ekonomik olarak büyük katkı sağlayacaktır. Gerek direk gerekse endirekt olarak binlerce aileye iş ve aş temin edecek, bulunduğu çevredeki insanların ekonomik refah düzeyini yükseltecektir’’ ifadelerini kullandı.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Volkswagen’in Türkiye’de kurmayı düşündüğü fabrika için Aydın olarak ev sahipliği yapabileceğimiz noktasında önemli bir çağrıda bulunduğunu söyleyen Sarı; ‘’ Özlem Başkan’ın bu çağrısı Aydın ve Aydınlılar için çok kıymetli bir çağrıdır. Bu konuda İYİ Parti İl Teşkilatı olarak bu çağrıya tam destek veriyor ve biz de Aydın’da böyle bir yatırım için her türlü destek vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.
Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun çağrısının karşılık bulması adına da, Aydın’ı temsilen bir heyet kurulup, ilgili firmanın yetkilileri başta olmak üzere girişimlerini de başlatması, karar aşamasında etkili olacaktır’’ dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat