Türkiye, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin üreticiye desteğini konuştu

AYDIN 24 SAAT 30 Ocak 2021 23:38
Videoyu Aç Türkiye, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin üreticiye desteğini konuştu
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin bir iştiraki olan, Aydınlı üreticileri ekonomik ve kaliteli yemle buluşturan Ege Yem aracılığıyla yüzlerce üreticiye binlerce çuval besi ve süt yemi hibe ediliyor.

Büyükşehir’in üreticiye nefes aldıran çalışması Türkiye’nin gündemine oturdu. Çok sayıda ulusal kanal Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin üreticiye desteğine ana haber bülteninde yer verdi.
Aydınlı hayvan yetiştiren küçük ölçekli aile işletmeleri yeni yıla mutlu girdi. Dövize paralel olarak artan yem fiyatlarından dolayı zor durumda kalan küçük ölçekli aile işletmelerinin imdadına Aydın Büyükşehir Belediyesi yetişti.
5 baş ve daha az büyükbaş hayvanı olan üreticilere hayvan başına 1 çuval besi veya süt yemi hibe edilmeye başlandı. Pilot projede dağıtımlar Yenipazar ilçesinde başlarken önümüzdeki günlerde de Sultanhisar ve Koçarlı ilçelerinde dağıtım yapılacak.  Toplamda 737 aile işletmesinde 3 bin 50 hayvan için destekleme yapılacak.
Çok sayıda ulusal kanal, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmasına ana haber bülteninde yer verdi
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin üreticiye nefes aldıran çalışması Türkiye’nin de gündemine oturdu. Çok sayıda ulusal kanal üreticiye destek haberine geniş olarak yer verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat