Üç kamu bankası evinde yiyecek ekmeği olmayanlara kredi verecek.

TÜRKİYE 30 Mart 2020 16:27
Videoyu Aç Üç kamu bankası evinde yiyecek ekmeği olmayanlara kredi verecek.
A
a

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank, aylık geliri 5 bin liranın altında olan ailelere 10 bin liraya kadar kredi vereceklerini açıkladı. Korona virüs sonrası ekonomik krizin boyutları daha da derinleşirken kamu bankalarından gelen yeni kredi hamlesi dikkat çekti.

Türkiye’de korona virüs salgını ekonomik krizin boyutlarını daha da derinleştirirken, kamu bankalarından yeni bir hamle geldi. Üç kamu bankası aylık geliri 5 bin liranın altında olanlara kredi vereceklerini açıkladı. Yapılan açıklamada kredi başvurularının 1 Nisan tarihinden itibaren başlayacağı belirtildi.

Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterileri finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, konu ile ilgili ortak açıklama yaptı.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

“Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Segment Müşterilerimiz 10.000,-TL’ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 Aya kadar vadeli, Aylık Eşit Taksitli, Kredi kullanabilecektir. Müşterilerimize, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacaktır. Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi bankalarımız tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecektir. Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank’tan yalnızca birine başvuru yapabilecektir. Başvurular 01 Nisan tarihinden itibaren kabul edilecektir.

1000
icon
Ergün 30 Mart 2020 17:03

Evinde ekmeği olmayan adam sorması ayıp geri ödemeyi nasıl yapacak?alay etmeyin insanlarla 🐸🐸🐸

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat