ÜLKE SİYASETİNDE, KAMUDAN ÇİFT MAAŞ ALANLAR GÜNDEMDEYKEN;BAŞKAN TUNCEL’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…

AYDIN 24 SAAT 9 Nisan 2021 22:52
Videoyu Aç ÜLKE SİYASETİNDE, KAMUDAN ÇİFT MAAŞ ALANLAR GÜNDEMDEYKEN;BAŞKAN TUNCEL’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…
A
a

Türkiye gündemi son dönemde kamu kuruluşlarından çift hatta daha fazla oranda maaş alan siyasiler ve bürokratları konuşurken; CHP’li Belediye Başkanı Levent Tuncel’den örnek davranış geldi.

Başkan Tuncel; Söke Belediyesi kuruluşu olan LİMA AŞ’nin yönetim kurulu başkanlığı maaşını almayacak.
Söke Belediyesi’nin iştiraki olan LİMA A.Ş. yeni yönetim kurulunu belirledi. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, LİMA AŞ’nin yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi. Ancak tek şartı buradan hakkettiği maaşı almamak oldu. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Hesabını soracağız, burunlarından fitil fitil getireceğiz” dediği, kamudan ve asli görevleri dışındaki ek görevlerden yüksek maaş alanlar; ülkenin siyaset gündemindeki sıcaklığını koruyor. 
Ülke siyaset arenasında tam böyle bir gündem varken; Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel halkçı belediyecilik anlayışı içinde örnek bir karara imza attı. Belediye Başkanlığı dışında göreve geldiği belediye şirketi yönetim kurulu başkanlığından hak ettiği maaşı almayacağını açıkladı. 
Lima A.Ş’nin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Levent Tuncel (Başkan), Saime Cantürk, Taner Güven, Evren Gül ve Adem Efe.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat