Ulucan: ‘Çerçioğlu paralel BİK kurdu’ iddiası hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır

AYDIN 24 SAAT 29 Ocak 2021 19:26
Videoyu Aç Ulucan: ‘Çerçioğlu paralel BİK kurdu’ iddiası hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır
A
a

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan açıklamada “Aydın’da yayın yapan Denge Gazetesi ve TvDEN isimli televizyon kanalının sahibi Emin Aydın’ın gündeme getirdiği "Çerçioğlu paralel BİK kurdu" iddiası hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

Cemiyetten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak pandemi süresinde başlattığımız çalışmalar kapsamında, bugüne kadar meslektaşlarımıza 1400 adet maske, 100 adet koruyucu tulum ve 200 adet koruyucu siperlik dağıttık.
Hiçbir kar amacı taşımadan belediye, özel şirket ve ortaklaşa yapılan Avrupa Birliği Projeleri ile toplamda 120 bin liraya yakın nakit destek sağladık.
Sosyal etkinlik projeleri ile meslektaşlarımızın ruhen rahatlamaları için kişi, kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaptık.
Meslektaşlarımızın sadece ekonomik olarak değil, sosyal olarak yanlarında olup kendilerinin değerli olduğunu her fırsatta hissettirdik.
Yine birçok iş yerinin kapalı olması nedeniyle özel reklamları azalan ve ekonomik sıkıntılar yaşayan yerel basınımızı ayakta tutmak, nefes almalarını sağlamak amacıyla her ay bir belediye ile ekstra çalışma oluşturduk.
2020 yılında bir kez denemesini yaptığımız çalışmayı 2021 yılında geniş çaplı planlayarak 2021 yılının ilk ayında da Aydın Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirdik.
Her ay bir belediyenin cemiyetimiz üyesi gazetelere ekstra destek vermesi sonucu bir yıl boyunca yerel gazetelerimize sağlamayı amaçladığımız çalışmanın ödemesi de kanun gereği Basın İlan Kurumu üzerinden yapılmak zorunda olduğu aşikar.
Hiçbir çaba harcamadan bu ödemenin yüzde 15’ini gelir olarak Basın İlan Kurumu kesecekken, bağış ve üye aidatı dışında geliri olmayan cemiyetimizin harcadığı mesainin karşılığını alması, yalan haber yaptıkları gerekçesiyle cemiyetten ihraç edilmiş olan Emin Aydın’ı rahatsız etmiş olmalı.
Tamamıyla yasal bir çerçevede oluşturduğumuz projeyi kamuoyuna şahsi düşmanlık beslediği Özlem Çerçioğlu’nun projesi gibi yansıtmaya çalışan Emin Aydın’ın iddialarının tamamı asılsızdır.
Konuyla ilgili cemiyetimiz üyesi gazetelere Başkan Cem Ulucan tarafından gönderilen mesajı ‘belge’ diye sunmaya çalışması ise traji komiktir.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat