Umut Tiyatrosu Seyirci İle Buluşacak

TÜRKİYE 23 Şubat 2017 10:27
Videoyu Aç Umut Tiyatrosu Seyirci İle Buluşacak
A
a

Ödemiş'te İki Haftada Bir Tiyatro Gösterimi

Geçtiğimiz haftalarda açılış yapan Ödemiş Umut Sanatevi Ödemiş’in küçük sahnesi olma yolunda. Açılış günü oynanan Eleni ile Gül oyununun ardından, ‘Hadi Öldürsene Canikom’ adlı oyun ile Ödemişli sanatseverlerin karşısında olmaya devam edecek. Oyunu iki hatada bir Cuma akşamları, Yarbay Caddesi’ndeki Umut Sanat Evi’de sergilemeye devam edeceklerini belirten tiyatronun kurucusu Mehmet Mursallı, Ödemişli sanatseverlerin ilgisine teşekkür ettiklerini söyledi.
Mursallı, “Bugüne kadar kendi yazdığımız oyunları Ödemişlilere izletmeyi başardık. Bundan sonra yeni yerimizin açılmasıyla tiyatroya ve sanatın diğer dallarına gönül veren dostlarımızı bir çatı altında toplayacağız. Ödemiş’te tiyatro alanında bir ilki gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Aziz Nesin’in ‘Hadi Öldürsene Canikom’ adlı oyunu geçtiğimiz Cuma günü sergiledik ve çok olumlu geri dönüşler aldık. Oyunu her iki haftada bir sergilemeye devam edeceğiz. Tiyatro severler, 40 kişilik salonumuzda gruplar halinde de oyunumuzu izleme imkanı bulabilecekler” dedi.
Bir süredir Ödemiş’te Umut Tiyatrosu olarak faaliyet yürüten tiyatro grubunun kurucuları Mehmet ve Canan Mursallı, Yarbay Caddesi’nde kiraladıkları iki katlı bir evi düzenleyerek geçtiğimiz günlerde sanatevine dönüştürmüştü.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat