Vali Köşger’in projesi tüm Türkiye’ye örnek oldu

AYDIN 24 SAAT 1 Haziran 2019 23:13
Videoyu Aç Vali Köşger’in projesi tüm Türkiye’ye örnek oldu
A
a

Aydın’da Vali Yavuz Selim Köşger’in hayata geçirdiği 'Açık Kapı' uygulaması, tüm Türkiye’ye örnek oldu. Açık Kapı uygulaması çerçevesinde iki yılda 6 bin 172 kişiyle randevusuz görüşülürken, Aydın bu kapsamda İstanbul’un ardından vatandaşını en çok dinleyip çözüm üreten 2’nci il oldu.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, kentteki basın mensuplarına iftar yemeği verdi. İftar programına Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener, Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen, Didim Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Eser’in yanı sıra, Aydın 2. Kitap Fuarı’na konuk olan yazar ve sanatçılar da katıldı.

"KAPIMIZ VE GÖNLÜMÜZ HER ZAMAN AÇIK"

Kadir Gecesi gibi mübarek bir gecede basın mensuplarıyla bir araya geldiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Vali Köşger, “Güzel bir Ramazan ayını memleketimizde hep birlikte idrak ediyoruz. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizin yaklaşan Ramazan Bayramlarını kutluyorum. Kapımız ve gönlümüz her zaman vatandaşlarımıza yani hizmetkarı olduğumuz halkımıza açık. 2017 yılında hayata geçirdiğimiz Açık Kapı uygulaması kapsamında 2017 yılında 24 hafta randevusuz halk günü yapılmış olup bin 336 kişi katılım sağlamıştır. 2018 yılında 50 hafta gerçekleştirilen randevusuz halk gününde de 2 bin 930 vatandaşımızla bir ara gelmişiz. 2019 yılında ise Mayıs ayı dahil olmak üzere 22 haftanın Cuma günleri gerçekleşen halk gününde bin 906 kişi, sıkıntı ve taleplerini bizlere iletme imkanı buldu. İlimiz genelinde bugüne kadar 6 bin 172 vatandaşımızın katıldığı Açık Kapı uygulamamız kapsamında 5 bin 532 kişi sorunlarının çözümü için başvuru yapmış. Bu müracaatlardan 3 bin 628 başvuru olumlu, bin 712 başvuru ise olumsuz olarak sonuçlandırılmıştır” dedi.

AYDIN İKİNCİ OLDU 2017

yılında başlattıkları randevusuz halk günü uygulamasının Türkiye genelinde hayata geçirilen ‘Açık Kapı’ projesine ilham kaynağı olduğuna işaret eden Vali Köşger, şöyle konuştu: “Türkiye’deki Açık Kapı uygulaması, bizim halk günümüzden sonra hayata geçirildi ve tüm illerle yapılmaya başlandı. Aydın, Türkiye’deki Açık Kapı uygulamasının ilk değerlendirmesinde İstanbul’un arkasından 2. il oldu. Yani vatandaşının sorunlarını dinleyip müracaat alarak en çok çözüm üreten birim, bizimkiydi. Vatandaşımızla her zaman beraberiz, iç içeyiz.” Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (AGC) Semra Şener ise, Vali Köşger’e il genelinde görev yapan basın mensuplarını bir araya getirmesi, yerel basının sorunlarına sahip çıkması, verdiği destek ve duyarlılığından ötürü teşekkür etti.

Kaynak : aydınses
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat