Vatandaş İsyan Etti “DSİ suç işliyor”

AYDIN 24 SAAT 24 Ekim 2019 12:43
Videoyu Aç Vatandaş İsyan Etti “DSİ suç işliyor”
A
a

Aydın Çevre Platformu (AYÇEP) Başkanı Mehmet Vergili, Kuyucak’a bağlı Pamukören Mahallesi Değirmendere mevkisinde jeotermal firmasıyla protokol yaparak kuyu açılmak istenen zeytinliğe geçiş için köprü yapılmasını sağlayan DSİ’nin suç işlediğini iddia etti.

Değirmendere mevkisindeki bir zeytinlikte kuyu açmak isteyen jeotermal firmasına karşı söz konusu zeytinliğin yakın çevresinde yaşayan vatandaşların direnişi sürüyor.

Direniş nedeniyle bir süredir çalışmalarını durduran firma dün öğleden sonra zeytinliğin kenarında bulunan derenin üzerine köprü kurarak geçmeye çalıştığı sırada yine vatandaşların direnişiyle karşılaşınca emniyet güçlerine haber verildi. Jandarma ekipleri ve vatandaşlar arasında yaşanan arbedede dört vatandaş gözaltına alındı. “DSİ’NİN YAPTIĞI SUÇTUR” Yaşananların ardından jeotermale karşı söylemleriyle bilinen Aydın Çevre Platformu Başkanı Mehmet Vergili, firmanın sözü edilen köprüyü Devlet Su İşleri ile protokol imzalayarak inşa ettiği yönünde beyanat verdiğini belirterek, “DSİ’nin yaptığı suçtur.

Tarım alanlarına kimse kafasına göre köprü yapamaz. Köylüler izin vermeyince jandarma gelmiş ve şirket namına orantısız güç kullandılar. AYÇEP olarak suç duyurusunda bulunacağız. Bunları yapanlar bir gün yargılanacaklar ve ceza alacaklar” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat