Vatandaşın 'ekmek' isyan

AYDIN 24 SAAT 22 Aralık 2020 12:06
Videoyu Aç Vatandaşın 'ekmek' isyan
A
a

Samsun'da bir vatandaş, "Cebimde ekmek alacak param yok. Komşularımızın getirdiği yiyeceklerle karnımızı doyuruyoruz. Buzdolabı bomboş” diyerek iş istedi.

Samsun'da eşi ve çocuğu ile yaşayan bir vatandaş evindeki boş buzdolabının görüntülerini göstererek yardım istedi. Pandemi sürecinde işsiz kaldığını dile getiren Macit Tuncay, aylardır ev kirasını ödeyemediğini ve iş istediğini söyledi. Kentte yaşanan başka bir olayda ise bir kadın çöpten aldığı sebzelerin bazılarını poşete koyarken, havuçları yanındaki çocuklarına yemeleri için vermesi dikkat çekti

Samsun’da pandemi ile mücadele devam ederken bir çok insan işsiz kaldı. Şehirler arası yolcu taşıyan bir şirkette otobüs şoförlüğü yaparken pandemi döneminde işsiz kalan Macit Tuncay, evde boş olan buzdolabını göstererek yetkililerden iş istedi. İlkadım ilçesi Adalet Mahallesi’nde yaşayan 1 çocuk babası Macit Tuncay, komşularının yaptığı yardımlarla karınlarını doyurduklarını söyledi.

BUZDOLABI BOŞ
Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, eşi ve 4 yaşındaki kızıyla birlikte kiralık bir evde oturduklarını anlatan Macit Tuncay, cebinde ekmek parası dahi olmadığını belirterek, “Pandemi nedeniyle işten çıkarıldım. Aylardır kira ödeyemiyorum. Cebimde ekmek alacak param yok. Komşularımızın getirdiği yiyeceklerle karnımızı doyuruyoruz. Buzdolabı bomboş” diyerek iş istedi.

ÇÖPTEN ÇIKARDIĞI HAVUÇLARI ÇOCUKLARINA VERDİ
İlkadım ilçesinde yaşanan başka bir acı olayda ise, yanında 4 çocuğu bulunan bir kadın çöpten sebze ve meyve çıkarmaya çalışırken görüntülendi. Çöp konteynerinden çıkardığı sebzelerin bir kısmını poşetine koyan kadın, bulduğu havuçları da yemeleri için çocuklarına verdi. Kadın ve 4 çocuğu daha sonra başka çöp konteynerinde sebze aramak için gitti.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat