Yenipazar’Da Yörük Şenliği İçin Geri Sayım Başladı

AYDIN 24 SAAT 3 Mayıs 2019 15:01
Videoyu Aç Yenipazar’Da Yörük Şenliği İçin Geri Sayım Başladı
A
a

Aydın'ın Yenipazar İlçesi Karaçakal Yaylası'nda Geleneksel Hale Getirilen Yörük Şenlikleri Bu Yıl 5 Mayıs Pazar Günü Gerçekleştirilecek.(Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden)

Aydın’ın Yenipazar ilçesi Karaçakal Yaylası’nda geleneksel hale getirilen Yörük Şenlikleri bu yıl 5 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek.
Yörük ve Türkmen kültürünü tanıtmak ve yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen Yörük Şenlikleri’nin bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek. Renkli görüntülere sahne olması beklenen şenlik için hazırlıklar tamamlandı. Yörüklerin hayatının temsili olarak canlandırılacağı şenlikte mevlid okutularak gün boyu çeşitli ikramlarda bulunulacak. Mehteran gösterileri ile başlayacak şenlikte Türk Sanat Müziği sanatçılarından Fatma Meşe Öz ile Nazmi Akkuş da sahne alacak. Türkiye’nin çeşitli illerinden yörüklerin şenliğe katılacağını kaydeden Yenipazar-Karaçakal Yörükleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Çobanoğlu, "Yörük ve Türkmen kültürünü tanıtmak ve gelecek nesillere aktararak yaşatmak için şenliklerimizi düzenliyoruz. 2006 yılından bu yana sürdürdüğümüz şenliğimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz" dedi.
Belediye olarak şenliği desteklediklerini kaydeden Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden de, "Yörüklük kültürünü yaşatmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Belediye olarak bu kültürün yaşatılması için maddi ve manevi tüm desteğe her zaman hazırız" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat