Yerli imza atmış, faturayı Solmaz kesmiş, mangal Ağaçlı’da yanmış

AYDIN 24 SAAT 25 Mayıs 2020 12:22
Videoyu Aç Yerli imza atmış, faturayı Solmaz kesmiş, mangal Ağaçlı’da yanmış
A
a

Söke Belediyesinde yaşanan ruhsat skandalının ardından yankıları hala bitmiyor. Söke Belediye başkanı Levent Tuncel olaylarda sorumluluğu olduğunu düşündüğü kişilerin istifalarını Chp Söke örgütünün baskılarına dayanamayarak almak zorunda kalmıştı.

Ancak skandalda kamuoyu tarafından baş sorumlu görülen ve belgelerde imzası bulunan Söke Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli hala istifa etmedi.

BELEDİYEDE ŞİRKET KURMUŞLAR

Daha önceleri Söke Belediye Başkan yardımcısı Veli Devrim Yerli inşaat mühendisi ve bilirkişi olarak çalışıyordu. Özel hayatta edinmiş olduğu dostlukları Belediyeye taşıdığı iddia edilen Yerli’nin yaşananlardan haberi olmamasının mümkün olmadığı iddia ediliyor. Hatta Veli Devrim Yerli’nin çok yakın siyasi bir arkadaşı olan taşerona para kazandırmak için Ersin Solmaz ve ailesine ait şirketten fatura keserek iş yaptırdığı iddiaları konuşuluyor. Önümüzdeki günlerde müfettiş soruşturmasında Ersin Solmaz ve ailesine ait ödemeler tespit edilebileceği gelen haberler arasında. Sökeliler yaşananları hayretler içinde izlerken sosyal medyadan tepkilerini dile getiriyorlar. Vatandaşlar “belediyede bildiğin şirket kurmuşlar. Veli Devrim Yerli bir imza attı Söke’yi Türkiye’ye rezil etti. Havuz medyası belediyenin önünde yayın yaptı. Özel hayattaki tüm arkadaşları belediyeye fatura kesip iş yapmışlar. Veli bey önce haberim yok dedi sonra kabul etti. Böyle şaibeli Kişiler bu görevlerde kalmamalı”dedi. Ayrıca bir belediye personelinin yapmış olduğu yorumda Veli Devrim Yerli’nin bazı ahlaki sıkıntılarının olduğu iddia edildi.

FATURALARI SOLMAZ KESMİŞ MANGALIN DUMANI AĞAÇLI MAHALLESİNDE YÜKSELMİŞ

Veli Devrim Yerli’ye yakın kişilerin almış oldukları taşeron işlerin sonunda ödenen faturaların keyifleri Ağaçlı mahallesinde sürülmüş. İyi Parti İlçe Başkanı Çağlar Çelikez tarafından Söke Belediyesine yerleştirilen bir bayanın Ağaçlı mahallesinde bulunan evi Yerli ve arkadaşlarının keyif mekanı olmuş. Harabe durumunda olan köy evi Yerli’ye yakın taşeron kişiler tarafından düzenlendiği iddia ediliyor. Köy evinin içinde yapılan parke çalışması için Söke Belediyesi ekiplerinin çalıştığı iddiası var.

CHP ÖRGÜTÜ YERLİ’NİN İSTİFASINI İSTİYOR

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in ısrarla arkasında durmaya devam ettiği Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli’nin Chp teşkilatı tarafından istifası istenildiği iddia edildi. Haber merkezimizin ulaşmaya çalıştığı iddia için CHP kulislerinde konuşulan istifa haberi önümüzdeki günlerde netlik kazanacağı öğrenildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat