Yerli Muz Olarak Bilinen Işkın Fiyatları El Yakıyor

TÜRKİYE 19 Nisan 2015 17:52
Videoyu Aç Yerli Muz Olarak Bilinen Işkın Fiyatları El Yakıyor
A
a

Siirt'te Yüksek Rakımlı Dağlarda Karların Erimesiyle Ortaya Çıkan Ve Bölgede Yerli Muz Olarak Adlandırılan Işkın Kilosu 8 Liradan Satılıyor

Siirt’te yüksek rakımlı dağlarda karların erimesiyle ortaya çıkan ve bölgede yerli muz olarak adlandırılan ışkın kilosu 8 liradan satılıyor.
Genellikle Siirt, Bitlis ve Tatvan bölgelerinde yetişen ve ilkbaharla birlikte dağlarda toplanan ışkın fiyatı pahallı olmasına rağmen rağbet görüyor. Her yıl bahar aylarında dağlarda topladığı ışkını şehir merkezinde el arabasında sattığını belirten M.Abdulhamit Arslan, bu yıl ışkının az olması ve piyasaya yeni yeni çıkması nedeniyle kilogramının 8 liradan satıldığını söyledi. Arslan, "Henüz Siirt ve civar ilçelerden ışkın gelmediği için genellikle Tatvan ve bir kısmı da Bitlis’ten getirterek burada satıyoruz. Piyasaya yeni yeni çıkan bu ürün az bulunduğu için vatandaşa biraz pahalı geliyor. Ancak önümüzdeki aylarda Siirt’in kırsal kesiminden gelecek olan ışkın fiyatı da düşecektir. Birçok vatandaş bu ürünün fiyatına bakmadan alırken, bazı vatandaşlar ise fiyatını pahallı bulduğu için rağbet göstermiyor. Fiyatlar düşerse işlerimiz de artacaktır" dedi.
Işkının sağlık açısından da hazma iyi geldiği söyleniyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat