Yeşilay İzmir’Den ‘Sağlık’ İçin Bisiklet Turu

SPOR 30 Nisan 2019 12:01
Videoyu Aç Yeşilay İzmir’Den ‘Sağlık’ İçin Bisiklet Turu
A
a

Bağımlılıklardan Uzak, Sağlıklı Bir Yaşam İçin Bu Tür Etkinliklerin Önemli Olduğunu Belirten Yeşilay İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, "Bisiklet, 7’Den 70’E Herkese Hitap Eden Bir Spor. Gençlerin Yanı Sıra, Çocuklar, Kadınlar Ve Yaşlıların Katılımı Bizi Oldukça Memnun Etti. Bu Tür Etkinliklerin Kentimizde Daha Sık Düzenlenmesi İçin Çalışacağız. Katılan Herkese Teşekkür Ediyorum" İfadesini Kullandı.

Yeşilay’ın geleneksel olarak düzenlediği "Yeşilay Bisiklet Turu", İzmir’de yoğun katılımla gerçekleşti.
Yeşilay İzmir Şubesi ile Bisikletliler Derneği iş birliğinde düzenlenen etkinlikte onlarca kişi, daha sağlıklı bir yaşam için pedalları çevirerek bağımlılıklara karşı farkındalık oluşturdu. 50 şehirde eş zamanlı olarak saat 10:30’da start alan ve İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği 9. Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, Gündoğdu Meydanı’ndan başlayarak İnciraltı Kent Ormanı’nda son buldu.
Bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşam için bu tür etkinliklerin önemli olduğunu belirten Yeşilay İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, "Bisiklet, 7’den 70’e herkese hitap eden bir spor. Gençlerin yanı sıra, çocuklar, kadınlar ve yaşlıların katılımı bizi oldukça memnun etti. Bu tür etkinliklerin kentimizde daha sık düzenlenmesi için çalışacağız. Katılan herkese teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.
Bağımlılıklarla mücadelenin kutsal bir konu olduğunu dile getiren Ümit Ülkü, "Çünkü merkezinde insan var. Bir insana elinizi uzattığınızda ya da bir insana dokunduğunuzda, insanın sıkıntısını ve derdini paylaşıyorsunuz. Böylece bir problemini de çözmüş oluyorsunuz. Ben bu noktada tüm Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ediyorum. Hep birlikte bu kentte güzel işler başaracağız" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat