Yıldırım’Da Asansörlere Sıkı Denetim

TÜRKİYE 19 Ağustos 2015 16:19
Videoyu Aç Yıldırım’Da Asansörlere Sıkı Denetim
A
a

Yıldırım Belediyesi, İlçedeki Asansörleri Mercek Altına Aldı.

Yıldırım Belediyesi, ilçedeki asansörleri mercek altına aldı.
Son günlerde artan asansör kazaları sebebiyle denetimlerini sıklaştıran Yıldırım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yönetmeliklere aykırı olan asansörlerle ilgili işlem yapıyor. İnsan sağlığının her şeyden önce geldiğini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yapılan denetimler sonucunda gerekli şartları taşımayan asansörlerin güvenlik gerekçesi ile mühürlendiğini açıkladı.
Yıldırım’ı her alanda yaşanabilir bir şehir haline getirmek için çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Edebali, “Yıldırım’da insan sağlığını tehdit edecek durumların karşısında tedbirlerimizi anında alıyoruz. Bizim öncelikli hedefimiz hemşehrilerimizin mutlu ve sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürmeleridir” diye konuştu.
Edebali, “Ancak insan hayatına da saygı gösterilmeli. Bazı yük asansörleri yoldan geçenler için tehlike arz ediyor. Kaldırım işgalinin de yapılarak kullanıldığı asansörlere esnafımızın artık bir çekidüzen vermesi gerekiyor. Gerekli yaptırımları uygulamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat