YILDIRIM TEBRİK ETTİ SAVAŞ BAKTI KALDI.

AYDIN 24 SAAT 24 Ekim 2019 17:58
Videoyu Aç YILDIRIM TEBRİK ETTİ SAVAŞ BAKTI KALDI.
A
a

YILDIRIM TEBRİK ETTİ SAVAŞ BAKTI KALDI.

AYDIN)-ADÜ Akademik Yılı Açılış Töreni öncesinde, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Yerel Seçimlerden sonra ilk kez karşılaşan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın nezaketsizliği tepki topladı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Adnan Menderes Üniversitesi’nin (ADÜ) 2019-2020 Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katılan TBMM eski Başbakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ı karşılayan isimler arasında yer aldı. ADÜ yerleşkesine geldiğinde kendisini karşılayan isimlerle tek tek tokalaşan Binali Yıldırım, Çerçioğlu ile de tokalaşarak Yerel Seçimlerde gösterdiği başarı nedeniyle tebrik etti. Adnan Menderes Üniversitesi’nin (ADÜ) 2019-2020 Akademik Yıl Açılış Töreni, eski Başbakan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşti.

Tören öncesi Binali Yıldırım’ı karşılayan isimler arasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da yer aldı. Karşılamada, Aydın’da bir süredir birlik ve beraberlikten dem vuran AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın Yerel Seçimler’den bu yana ilk kez karşı karşıya geldiği Çerçioğlu ile toka etmemesi ve tebrik etme cesaretini gösterememesiyse dikkatlerden kaçmadı.

SAVAŞ’TAN BÜYÜK NEZAKETSİZLİK

ADÜ2019-2020 Akademik Yıl Açılış Töreni’ne, Savaş’ın Çerçioğlu arasında esen soğuk rüzgarlar damga vurdu. Kendisine iletilen davet üzerine ADÜ’nün akademik yıl açılış törenine katılan Çerçioğlu, eski Başbakan ve AK Parti Aydın Milletvekili Binali Yıldırım ‘ı da karşılayan isimler arasında yer aldı. Yıldırım, ADÜ Yerleşkesi’nde bir araya geldiği Çerçioğlu ile toka etmesinin ardından halini hatrını sorup Yerel Seçimler’de gösterdiği başarı nedeniyle de tebrik etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı seçimlerini kaybetmesine rağmen, ev sahibi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçoğlu'nu tebrik ederek başarılar dileyen Yıldırım’ın nezaketi ve tavrı, karşılamada hazır bulunanların da takdirini topladı. Çerçioğlu bu ince yaklaşımı ve tavrı nedeniyle Yıldırım’a ‘Çok Naziksiniz’ diyerek teşekkür etti. Öte yandan karşılama esnasında, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak yarışan AK Parti Aydın Milletvekili Savaş’ın, Yerel Seçimler’den bu yana ilk kez karşı karşıya geldiği Çerçioğlu ile toka etmemesi ve tebrik etme cesaretini gösterememesiyse nezaketsizlik olarak değerlendirildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat