Zabıta Ekipleri Kurban Denetiminde

TÜRKİYE 17 Eylül 2015 10:48
Videoyu Aç Zabıta Ekipleri Kurban Denetiminde
A
a

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İbb) Bağlı Zabıta Ekipleri, Kurban Bayramı Nedeniyle Kentin Her İki Yakasındaki Kurban Satış Ve Kesim Yerlerinde Denetimler Yapıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı Zabıta Ekipleri, yaklaşan kurban Bayramı nedeniyle denetimlerini yoğunlaştırdı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Zabıta Ekipleri, Kurban Bayramı nedeniyle kentin her iki yakasındaki kurban satış ve kesim yerlerinde denetimler yapıyor. Halkın sağlıklı bir ortamda kurban kesimini gerçekleştirebilmesi için denetimler, Kurban Bayramı süresince de devam edecek.
Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ile koordineli olarak ilgili yasal mevzuatlara istinaden ve ayrıca 2015 Kurban Tebliği ve İstanbul Valiliği Kurban Hizmetleri Komisyon Kararları doğrultusunda denetimlerini sürdüren Zabıta Ekipleri, kentin her iki yakasında da kurban satış ve kesim yerlerinde incelemeler yaparak mevzuata aykırı, sağlıksız ortamlarda satış ve kesim yapanlara, ilgili yasal müeyyideler ışığında cezai işlem uyguluyor. Zabıta Ekipleri, uzman veterinerlerle birlikte yaptığı denetimlerde, kurban satış ve kesim yerlerinde bulunması gereken kriterleri de (satış ve kesim yerlerinin etrafının branda ile çevrili olması, satış yerlerinin temizliği ve güvenliği, veteriner hekimin bulundurulması, sosyal ihtiyaçların karşılanması gereken tesisler ve karantina çadırı vb.) kontrol ediyor.
DENETİMLER DEVAM EDECEK
Yapılan kontroller esnasında izinsiz kurban satışı yapan yerler ve uygunsuz ortamlarda kurban kesim işlemi yapanlar hakkında da gerekli işlemleri yapan zabıta ekipleri, bu konuda İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri ve İlçe Belediyelerini de bilgilendirerek, olumsuzlukların giderilmesi yönünde çalışmalar yapıyor. Bugüne kadar yaptığı denetimlerde, mevzuatta belirtilen kriterlere uymayan kurban satış ve kesim yerine cezai işlem yapan zabıta ekipleri, halkın huzurlu ve sağlıklı ortamda kurban kesimini gerçekleştirebilmesi için Kurban Bayramı süresince de sıkı bir şekilde denetimlerine devam edecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat