Zabıta Personeline Uydu Takibi Eğitimi

TÜRKİYE 17 Eylül 2015 13:59
Videoyu Aç Zabıta Personeline Uydu Takibi Eğitimi
A
a

Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı, Bünyesinde Bulunan Zabıta Personeline Hafriyat Araçlarının Takibinde Kullanılan Uydu Sistemiyle İlgili Eğitim Verdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı, bünyesinde bulunan zabıta personeline hafriyat araçlarının takibinde kullanılan uydu sistemiyle ilgili eğitim verdi. Bu konunun üzerinde hassasiyetle durduklarının altını çizen Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım, “Zabıta ekibimiz saha kontrollerinin yanı sıra uydudan da araçları takip edebilecek” dedi.
Hafriyat firmalarının araçlarını uydu takibine alan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, bununla ilgili olarak bünyesinde bulunan zabıta personeline eğitim verdi. Konuyla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım, zabıta ekibinin sistemi en iyi şekilde kullanması amacıyla eğitimden geçtiğini belirterek, “Bilindiği üzere Manisa’da faaliyet gösteren hafriyat firmalarının araçlarını uydu takibi sistemine dâhil etmiştik. Şehrimizde hafriyat atıklarının rastgele dökülmesine ve çevre kirliliğine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Sahada kontrollerini sürdüren ekibimiz aynı zamanda araçları da uydu üzerinden takip edecek. Bu nedenle sistemi kuran firma yetkililerinin de desteğiyle zabıtamıza yeni sistemi anlattık” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat