Zabıtadan Fırınlara Ramazan Denetimi

TÜRKİYE 25 Haziran 2015 16:18
Videoyu Aç Zabıtadan Fırınlara Ramazan Denetimi
A
a

Zabıta Ekipleri Ramazan Ayı Fırın Denetimlerini Sürdürüyorlar.

Devrek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayına girilmesiyle birlikte ilçede faaliyette bulunan fırınlara ve unlu mamul imalathanelerine yönelik denetimlerini artırdı.
Zonguldak’ın Devrek ilçesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede faaliyette bulunan fırınlara yaptığı gramaj ve hijyen denetimlerini sürdürüyor. Ramazan ayına girilmesiyle birlikte denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri fırınlarda gramaj, genel temizlik, portör, ruhsat, kılık kıyafet uygunluğu gibi hususlarda kontrollerine devam ediyor. Zabıta ekipleri yaptıkları denetimlerde kanun ve hijyen kurallarına uymayan işletmelere gerekli cezai müeyyidelerin uygulanacağı uyarısında bulundular.
Zabıta ekipleri denetimlerde bir fırında gramaj yönünden eksik görülen pidelere el koyarak işletme sahibi hakkında cezai işlem uygularken, Devrek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaptıkları denetimlerde gramaj yönünden eksik olması nedeniyle topladıkları pideleri tutanak karşılığı kamu yararına çalışan kurumlara dağıtıyorlar.
Yapılan denetimlerle ilgili açıklamada bulunan Devrek Belediye Başkan Vekili Osman Erenoğlu, “ Ramazan ayına girmemiz dolayısıyla, yıl içerisinde periyodik olarak yaptığımız denetimleri sıklaştırdık. Vatandaşımızın sağlığına, güvenilir ve sağlıklı ürünler tüketebilmesi çok önem veriyoruz. Gramaj ve hijyen konusu hassas olduğumuz konuların başında geliyor. Denetimler cezalandırmadan çok esnafımızı ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmeye yönelik olarak yapılıyor. Zabıta ekiplerimiz tarafından yapılan uyarılara rağmen eksiklerini tamamlamayan işletmeler hakkında gerekli cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Halkımızın sağlığını ve çıkarlarını korumak için yaptığımız denetimler tüm hızıyla devam edecektir” diye konuştu
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat