Ziraat Mühendisliğinde Kariyer Planlamasının Önemi Konuşuldu

AYDIN 24 SAAT 6 Mart 2020 19:13
Videoyu Aç Ziraat Mühendisliğinde Kariyer Planlamasının Önemi Konuşuldu
A
a

ADÜ Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü, Tarla Uygulamaları II Dersi kapsamında 4 Mart 2020 tarihinde düzenledikleri etkinlikte, alanında deneyimli mühendisler ile öğrencileri buluşturdu.

Etkinlikte, KWS Türk Tarım Ticareti Tohumluk Firmasından Ziraat Mühendisi Arda Akçakoca ve Demir Tarımdan Ziraat Mühendisi Halil Demir; Tarla Bitkileri dördüncü sınıf öğrencilerine iş deneyimlerini aktararak, öğrencilerin mezun olduklarında tarım sektöründe karşılaşabilecekleri zorluklar konusunda bilgi verdi.

Kariyer günü kapsamında gerçekleşen söyleşide, yeni mezun olmuş bir ziraat mühendisinin kariyer başlangıcında neler yapması gerektiğine değinen Ziraat Mühendisi Arda Akçakoca, özel sektördeki çalışma koşulları hakkında bilgiler vererek, çalışma disiplinin önemine dikkat çekti.

Ziraat Mühendisi Halil Demir ise, bir tarım bayisinin kurulması aşamasında nelerin yapılması gerektiğini anlatarak, tarım bayisi kurulduktan sonra oluşturulacak plan, program ve işleyiş hakkında bilgiler sundu. Etkinlikte, ziraat mühendisliği mesleğinde kariyer planlamasının ne kadar önemli olduğu vurgulandı

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat